You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'system) VALUES ('3.144.102.239', 'claudebot')' at line 1INSERT INTO day_visitors (ip, system) VALUES ('3.144.102.239', 'claudebot')
Puchar pojechał do Białej Podlaskiej - Oficjalna strona Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej

Puchar pojechał do Białej Podlaskiej

W środowy wieczór, 26 października 2022 roku, w hali sportowej Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu odbył się Finał Pucharu Polski mężczyzn na szczeblu naszego województwa. Organizatorem wydarzenia był Lubelski Związek Piłki Ręcznej przy współpracy z KPR Padwa Zamość.

W walce o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim stanęły dwie drużyny reprezentujące województwo lubelskie w rozgrywkach Ligi Centralnej Związku Piłki Ręcznej w Polsce: Zawodnicy KPR Padwa Zamość i KS-AZS AWF Biała Podlaska.

Początek meczu wskazywał na to, że licznie zgromadzonych kibiców czeka wyrównane spotkanie. Po 10 minutach gry KS-AZS AWF Biała Podlaska prowadził tylko 2:3. W 19 minucie na tablicy wyników widniał stan 5:7. Od tego momentu zespół Marcina Stefańca szybko odskoczył na sześć trafień i utrzymał tę przewagę do przerwy, schodząc do szatni przy stanie 8:14.

Po bardzo dobrym początku drugiej połowy w wykonaniu zawodników Zbigniewa Markuszewskiego, tablica wskazywała wynik 12:15. W 43. minucie AZS AWF odskoczył na siedem trafień (16:23), zaznaczając swoją przewagę w tym meczu. Zespół z Zamościa do końca walczył o zwycięsto, w ostatnich 10 minutach niwelując różnicę bramkową do 3 trafień (22:25 w 51 min. i 26:29 w 59 min.). Ostatecznie, pewne i zasłużone z perspektywy całego meczu zwycięstwo odniosła drużyna KS-AZS AWF Biała Podlaska. Zwycięsto w finale dało przepustkę do gry w fazie ogólnopolskiej rozgrywek o Puchar Polski, w gronie zespołów uczestniczących również w rozgrywkach PGNiG Superligi.

Dziękuję obu zespołom za walkę do końca. Myślę, że zarówno kibice, którzy wypełnili trybuny hali w Nieliszu jak i widzowie którzy mieli okazję oglądać Finał dzięki transmisji mogą być zadowoleni z widowiska jakie stworzyli dla nich nasi reprezentanci w Lidze Centralnej ZPRP. Klubowi AZS AWF Biała Podlaska gratuluję zwycięstwa i trzymam za nich kciuki w etapie ogólnopolskim, gdzie obok KS Azoty-Puławy będą walczyć o Puchar Polski dla naszego województwa i swoich Miast. Dziękuję Wójtowi Gminy Nielisz Panu Adamowi Wal za zaproszenie i możliwość rozegrania Finału w Nieliszu. To kolejne rozgrywki organizowane tutaj i wierzę, że piłka ręczna na stałe zagości w progach tego obiektu. Podziekowania za wsparcie organizacyjne kieruję również do Prezesa Sławoimira Tóra, który dopiął wszystko na ostatni guzik. Zarządowi LZPR zależało na podkreśleniu wagi tych rozgrywek, dlatego po raz pierwszy w historii m.in. do Białej Podlaskiej pojechał okazały puchar, z każdej drużyny nagrodzony został najlepszy zawodnik, a dodatkowo wyłoniliśmy MVP całego meczu. - powiedział Prezes Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej Tomasz Lewtak