You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'system) VALUES ('18.218.169.50', 'Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Ge' at line 1INSERT INTO day_visitors (ip, system) VALUES ('18.218.169.50', 'Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)')
Olimpia Biała Podlaska wicemistrzem Polski juniorów! - Oficjalna strona Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej

Olimpia Biała Podlaska wicemistrzem Polski juniorów!

W wielkim finale, zresztą bardzo zaciętym i wyrównanym, podopieczni trenera Marcina Stefańca musieli uznać wyższość gospodarza UKS Anilany Łódź.

Pierwotnie turniej miał się odbyć w połowie marca, pandemia koronawirusa spowodowała, że zawody rozegrane zostały dopiero w miniony piątek i sobotę. W półfinale przeciwnikiem Olimpii była młodzież mistrza Polski PGE Vive Kielce.

Młodzi bialczanie od początku narzucili rywalom swój styl i szybko objęli prowadzenie 5:1. Kielczanie nie zamierzali poddać się bez walki. Kilka minut przed końcem pierwszej części Vive doprowadziło do remisu 13:13. Ostatnie słowo należało do Olimpii, która trafiła dwukrotnie i odskoczyła na 15:13.

Po zmianie stron podopieczni trenera Stefańca kontrolowali wydarzenia. W pewnym momencie wygrywali już różnicą ośmiu trafień. Ostatecznie zwyciężyli pewnie 33:26 awansując do wielkiego finału.

UKS Olimpia Biała Podlaska – Vive Kielce 33:26 (15:13)

UKS Olimpia: Niedzielski, Stroiński – Szyszko 9, Polok 7, Jaszczuk 5, Grochowski 4, Michalczuk 3, Cielecki 2, Fic 1, Kobyliński 1, Olichwiruk 1, Lewczuk, Tarasiuk, Winnicki.

W walce o złoto przeciwnikiem bialczan była Anilana Łódź. Spotkanie, jak przystało na finał, było zacięte i bardzo emocjonujące. Początek pierwszej odsłony należał do gospodarzy. Anilana wyszła na prowadzenie 6:2. Niekorzystny wynik nie podłamał zawodników Olimpii, którzy konsekwentnie dążyli do jego zmiany. Minutę przed końcem tej części przełamali rywala obejmując prowadzenie 13:12. Ambitni gracze Anilany zdołali przed syreną doprowadzić do remisu (13:13).

Przez większość drugiej części to zespół z Białej Podlaskiej kontrolował spotkanie, prowadząc jedną, dwoma bramkami. W końcówce jednak łodzianie przejęli inicjatywę. Mecz zakończył się wygraną Anilany 32:28. Piłkarzom Olimpii pozostało wicemistrzostwo.

Zdobywając srebrne medale drużyna trenera Stefańca powtórzyła wyczyn sprzed dwóch lat. Wówczas ten sam zespół zajął drugie miejsce w Polsce podczas mistrzostw Polski juniorów młodszych w turnieju finałowym w Białej Podlaskiej. – Jestem bardzo zadowolony z moich zawodników. Jako rocznik 2001 zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Anilana była od nas lepsza. Cieszymy się z wicemistrzostwa – mówi trener Marcin Stefaniec.

UKS Anilana Łódź – Olimpia Biała Podlaska 32:28 (13:13)

UKS Olimpia: Niedzielski, Stroiński – Szyszko 9, Polok 4, Jaszczuk 5, Grochowski 6, Michalczuk, Cielecki 2, Fic 1, Kobyliński, Olichwiruk, Tarasiuk 1, Winnicki, Polak.

Wyniki turnieju finałowego MP juniorów w Łodzi:

Drugi półfinał: UKS Anilana I Łódź – Energa Wybrzeże III Gdańsk 31:29 (16:13).

Mecz o 3. miejsce: PGE Vive Kielce – Energa Wybrzeże III Gdańsk 33:19 (15:8).

Klasyfikacja końcowa MP juniorów: 1. UKS Anilana I Łódź, 2. UKS Olimpia Biała Podlaska, 3. PGE Vive Kielce, 4. Energa Wybrzeże III Gdańsk.

źródło i autor: Dziennik Wschodni (grom)