You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'system) VALUES ('3.235.246.51', 'claudebot')' at line 1INSERT INTO day_visitors (ip, system) VALUES ('3.235.246.51', 'claudebot')
AWANS POLAKÓW NA MISTRZOSTWA ŚWIATA U21! - Oficjalna strona Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej

AWANS POLAKÓW NA MISTRZOSTWA ŚWIATA U21!

W drugim meczu turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Świata U21 młodzieżowa reprezentacja Polski po ogromnych emocjach i walce do samego końca awansowała na turniej! Biało-Czerwoni w niedzielnym spotkaniu zremisowali z Norwegią 28:28.

Biało-Czerwoni w pierwszym meczu podczas turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Świata U21 wygrali z Czechami 33:25. W niedzielę nasza kadra zmierzyła się z Norwegią i bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie, prowadząc 4:1. Polacy systematycznie powiększali przewagę i w 13. minucie po trafieniu Jakuba Będzikowskiego wygrywali 9:3. Norwegia popełniała błędy w ataku, a nasi zawodnicy nie zwalniali tempa.

Podopieczni Zygmunta Kamysa do przerwy utrzymywali wypracowaną różnicę bramkową i schodzili do szatni, prowadząc 15:10.

Po zmianie stron Biało-Czerwoni mieli problemy w ataku, które wykorzystali rywale. Norwegia konsekwentnie odrabiali straty i w 33. minucie spotkania zbliżyli się na jedno trafienie (14:15). Rywalizacja stała się bardziej wyrównana, a w 42. minucie tablica wyników pokazywała już remis (18:18).

Norwegowie w kolejnych minutach przejęli inicjatywę w meczu i wyszli na prowadzenie. Od tego momentu Polacy musieli gonić wynik i odrabiać straty, ale cały czas nie odpuszczali. W końcówce emocje sięgnęły zenitu, a Biało-Czerwoni pokazali niesamowity charakter. Jeszcze minutę przed zakończeniem spotkania przegrywaliśmy 25:28, ale walczyliśmy do samego końca. Podopieczni Zygmunta Kamysa zdobyli trzy bramki z rzędu, grając w osłabieniu i ostatecznie zremisowali 28:28! Taki wyniki dał awans na Mistrzostwa Świata naszej reprezentacji!

Polska – Norwegia 28:28 (15:10)

Polska: Jastrzębski, Poźniak – Michałowicz 2, Tomczak 2, Sladkowski 4, Głuszczenko 2, Wasiak 4, Wiaderny 2, Kosznik 2, Będzikowski 5, Stempin 1, Szendzielorz, Molski 2, Mielczarski 2, Karpiński

W pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Świata U21 młodzieżowa reprezentacja Polski pewnie pokonała Czechy 33:25. 8 stycznia o godz. 15:00 Biało-Czerwoni zagrają z Norwegią.

Drużyna Zygmunta Kamysa bardzo dobrze rozpoczęła rywalizację we włoskim Chieti. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando polskich młodzieżowców, którzy po pierwszej połowie prowadzili z Czechami 15:9, chociaż znaczącą przewagę wypracowali sobie dopiero po pierwszym kwadransie. Od 17. minuty Biało-Czerwoni zagrali perfekcyjnie, i w niespełna dziesięć minut uzyskali przewagę nad rywalem w postaci 5 bramek. Ten stan rzeczy utrzymali do przerwy.

Po zmianie stron lepiej w drugą połowę weszli Czesi. Najpierw z linii siedmiu metrów Marcela Jastrzębskiego pokonał Pavel Bajer, a kolejne trafienie dołożył Herbert Matejka. Tym, który rozpoczął zdobywanie bramek w drugiej części meczu był Wiktor Tomczak, ale kolejne minuty raczej należały do zespołu Pavla Pauzy. Jego podopieczni w 43. minucie nadal przegrywali zaledwie różnicą dwóch trafień. Impas w zdobywaniu bramek dla Polaków przerwał skutecznym kontratakiem Marcin Głuszczenko.

Od tego momentu Biało-Czerwoni zaczęli grać równo i skutecznie. Na 8. minut przed końcem spotkania ponownie prowadzili pięcioma bramkami. W 54. minucie po znakomitej, indywidualnej akcji Patryka Wasiaka dystans do Czechów wynosił już osiem bramek. Powiększył go kilka sekund po wspomnianym Wasiaku Filip Michałowicz, który postawił przysłowiową kropkę nad i. Polacy zasłużenie pokonali Czechów 33:25 i postawili pierwszy krok w sprawie awansu do Mistrzostw Świata, które w 2023 roku odbędą się w Grecji i Niemczech. Do głównej imprezy awans uzyskają zwycięzcy grup.

Czechy – Polska 25:33 /9:15/

Polska – Jastrzębski, Poźniak – Michałowicz 8, Tomczak 4, Sladkowski 4, Głuszczenko 3, Wasiak 3, Wiaderny 2, Kosznik 2,
Molski 2, Będzikowski 2, Stempin 1, Szendzielorz 1, Mielczarski 1, Karpiński, Niedzielski,

W eliminacjach nie zabrakło akcentów z naszego województwa lubelskiego:
- w meczach eliminacyjnych punktowali: wychowanek UKS Bursa Puławy - Piotr Mielczarski i Daniel Szendzielorz - AZS AWF Biała Podlaska.